Okenní fólie

Protisluneční fólie snižují v létě průnik tepla a vytváří vyrovnané prostorové klima. Někdy nahradí i klimatizaci prostoru. Je-li klimatizace již instalována, snižují protisluneční fólie podstatně spotřebu energie, takže se velmi rychle amortizují. Vybrané typy okenních fólií dokáží snížit teplotu v interiéru v létě až o desítky stupňů (u velkých prosklených ploch), v zimě ušetřit teplo v řádech několika procent (až 30%).

 

Nařízení EU o pracovním prostředí ukládá chlazení prostorů již od 28°C.

Negativní vlivy tepelného záření v létě - snížení výkonnosti pracovníků, špatná koncentrace a vnímavost - mohou být do značné míry odstraněny vytvořením příjemného pracovního prostředí za použití protisluneční fólie. V zimě, díky reflexi infračerveného záření (tepelné záření topných těles), zabraňují fólie únikům tepla prosklením a zajišťují tak tepelnou úsporu.

 

Sklo, které nás všude obklopuje, je oblíbeným stavebním materiálem a frekventovaným konstrukčním prvkem. Stávající zasklení však nemusí splňovat všechny potřeby a požadavky. Vlastnosti skel lze flexibilně měnit pomocí okenních fólií. Zvyšují bezpečnost a úroveň bydlení

Vylepšete vlastnosti Vašich oken!

Typy okenních fólií

Bezpečnostní fólie

Slouží k zabezpečení  skleněných ploch a oken objektů  proti vloupání a proti vysypání skla při rozbití.

Bezpečnostní fólie je vhodná ochrana před přírodními katastrofami a to nejen u střešních oken, ale všude, kde hrozí (v důsledku vysypání skla) zranění obyvatel a poškození interiéru (krupobití, vichřice, tlaková vlna při výbuchu, zápalná láhev, apod.) Instalujeme výhradně fólie, které splňují požadavky pojišťoven na atest.

Protisluneční fólie

okenni-folie-3.jpg

Na všechna okna a skleněné plochy, kde je třeba zamezit nadměrnému průniku slunečních paprsků a kde hrozí především v letních měsících nebezpečí přehřívání interiéru (skleníkový efekt). Všude tam, kde se mají lidé cítit příjemně ať je to dům, byt, kancelář, obchod nebo zimní zahrada apod. Výhodou využití protislunečních fólií je možnost dodatečné instalace na stávající prosklení.

Tepelněizolační fólie

Tepelněizolační fólie omezují v zimě únik tepelné energie prosklenými plochami až o 30%. V létě zamezují vnikání tepla prosklenými plochami do objektu.

 

Fólie již nemusí být tmavé ani vysoce zrcadlové, aby poskytovaly spolehlivou protisluneční ochranu. Průchod sluneční energie je neobvykle nízký - přitom dopadající sluneční světlo si ponechává svoji přirozenou barvu. Světelné podmínky v objektu se nezhoršují, fasády neupoutávají nepřiměřeným zrcadlovým efektem. V zimě fólie regulují únik tepla ven z místnosti a tím šetří energii vydanou na topení.

Fólie SUMMER/WINTER 25

  • termoizolační fólie zaměřená proti tepelným únikům s vynikajícím protislunečním účinkem
  • vyjímečně nízká emisivita fólie garantuje pokles koeficientu "k", tj. úsporu tepla v zimě až o 30%
  • reflexní vlastnosti fólie garantují vysoké snížení teploty v létě až o několik desítek stupňů
  • fólie je zvláště vhodná na prosklenné fasády, výrobní haly...

Matové, speciální a dekorační fólie

okenni-folie-4.jpg

Ochraňují Vaše soukromí v koupelnách, v nemocnicích, bazénech, fitness a všude tam kde nechcete být viděni z okolního prostředí nebo kde potřebujete zneprůhlednit skleněné plochy, ať už částečně nebo úplně.  Instaluje se na vnitřní stranu skleněné plochy. Výhodou je možnost dodatečné instalace na stávající prosklení.

Fólie na polykarbonáty

Na polykarbonáty a plasty se používají jiné fólie, než na sklo. Odlišné vlastnosti podkladu vyžadují odpovídající vlastnosti fólie.

SOLAR COAT 750

účinná protisluneční ochrana na polykarbonátové a jiné plastové povrchy

materiál: PVC, jednostranně metalizovaný

celková redukce slunečního záření 80 %

Antigraffiti

okenni-folie-5.jpg

Fólie ANTIGRAFFITI je ochranný film proti UV-záření, poškrábání, graffiti a mnoha dalším nepříznivým vlivům, zvláště vhodný pro použití na umělohmotných plochách, např. polyamylu, polykarbonátu, plastiku apod. Fólie ANTIGRAFFITI je opatřena speciálním lepidlem, které nezanechává zbytky po odstranění fólie, tzn. že po strhnutí zůstává lepidlo (narozdíl od klasických okenních fólií) na povrchu ochranného filmu.

 

Jedinečná folie s jedinečnými přednostmi – LX-70 ULTIMATE

  • naprosto světlá fólie uchovává přirozené barvy 70%
  • prostup viditelného světla 95%
  • odraz infračervených paprsků 99%
  • odraz ultrafialových paprsků nevytváří žádné tepelné pnutí

Více informací se dočtete na stránkách našeho dodavatele materiálu: www.safex.cz

Všechny aktuality

Kontakt

Telefon/Fax

325 512 156

E-mail

grafika@studio-ales.cz

   

Copyright 2010 Studio Aleš - Aleš Urban

www & SEO - Jimsoft s.r.o. , webdesign - mojegrafickestudio.cz

tel./fax: 325 512 156

e-mail: ales@studio-ales.cz

Facebook